Zaproszenie dla rodziców na ślub

Wśród młodych par cały czas toczone są debaty i dyskusje o tym, czy Ojcu i Matce oficjalnie się wręcza zaproszenie dla rodziców na ślub, czy też można odpuścić to sobie. Wielu ludzi jest zdania, że nie ma takie potrzeby, w szczególności gdy to rodzice właśnie będą się zajmować organizowaniem i finansowaniem całego wydarzenia.

wesele
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Inne pary wychodzą z kolei z założenia, że przecież zaproszenia na ślub dla rodziców nic w zasadzie nie będą kosztować, a można je podarować chociażby w takim celu, żeby mieć później piękną pamiątkę. Opinie tu są mocno zróżnicowane i każda para sama będzie musiała podjąć odpowiednią decyzję, chociaż generalnie zaleca się, żeby zaproszenia ślubne dla rodziców przygotować, jeśli nie będzie ku temu jakiegoś przeciwwskazania.

Podobne dylematy są też ze świadkami, ale w ich przypadku zaproszenia ślubne dla świadków są są jak najbardziej zalecane. Świadkowie to wprawdzie osoby bliskie małżonkom i będą pełnić dodatkowo tę istotną funkcję na weselu, ale zgodnie z panującą tradycją zaproszenia dla świadków należy im wręczyć.

Dodaj komentarz